[email protected]
Cristina Prună Cristina Prună Cristina Prună
  • Home
  • Despre mine
    • Despre mine
    • Echipa mea
  • Activitate
    • Declarații
    • Inițiative legislative
    • Evenimente
    • De vorbă cu voi
    • Comisia de industrii și servicii
    • Comisia pentru afaceri europene
    • Vot în Plen
  • Știri
  • Contact
  • Home
  • /
  • Știri
  • /
  • PSD+Gabriela Firea = Risipă și faliment

PSD+Gabriela Firea = Risipă și faliment

May 31, 2019 Alexandru No Comments Știri

Primăria Capitalei se împrumută 100 de milioane de euro pentru a acoperi plățile RADET către Elcen, iar doamna Firea apare ca o mare salvatoare. De fapt, sunt doi mari vinovați în acest caz: Gabriela Firea și Orlando Teodorovici.

Doamna Firea este vinovată pentru modul absolut catastrofal în care a administrat bugetul primăriei, iar ministru Finanțelor este vinovat pentru că s-a trezit să reducă bugetul PMB cu 25% la începutul acestui an, pe vremea când Gabriela Firea și Liviu Dragnea își disputau puterea în PSD.

Pe de altă parte, știm cu toții că PMB a cheltuit în veselie bani pe tot felul de festivaluri inutile. Iar doamna Firea și consilierii PSD de la Primărie, în tot acest timp, le-au vânturat bucureștenilor prin față o subvenție ultra-generoasă la căldură.

În realitate, pentru această subvenție ajungem să ne împrumutăm la bănci!

În loc ca doamna Firea să contracteze credite pentru înlocuirea conductelor RADET, PMB contractează credite ca să achite consumul!

La începutul acestui an, PSD a plafonat prin OUG114/2018 și OUG19/2019 prețul gazului folosit de Elcen în productia de apă caldă și căldură pentru ca PSD să arate că oferă un serviciu ieftin. Numai că agentul termic și apa caldă ajung din conductele RADET direct în pământ, nu în casele oamenilor!

PSD = risipă și faliment.

Share:
prev post next post

Leave a Comment Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Caută

Articole recente

  • Cristina Prună a cerut ca activele Lukoil din România să fie preluate de un investitor serios, nu naţionalizate
  • 5 noiembrie 2025- Eveniment Energy Transition
  • 9 octombrie 2025- Eveniment Romanian Green PPA
  • 29 septembrie 2025- Vizită oficială în Republica Chile
  • 23 septembrie 2025- Nuclear Energy Policy Summit

Arhivă

Footer logo

Link-uri utile

  • Comisia pentru industrii și servicii
  • Tineri în politică

Copyright © Cristina Prună. Toate drepturile rezervate.

Politica de confidențialitate
Politica privind fișierele cookie